Finanční rezerva domácnosti - tipy a triky

Nečekané výdaje mohou postihnout každou domácnost. Pro tyto případy je dobré mít k dispozici dostatečnou finanční rezervu.

Podle průzkumu ING Bank má průměrná domácnost finanční rezervu (na běžných, nebo spořících účtech) asi trojnásobek měsíčních výdajů. Ovšem průměr je jedna věc a realita druhá. Na spoření všichni lidé nemyslí a často nejsou schopni měsíčně uspořit větší částku.

Jak si zajistit rychle a jednoduše finanční rezervu domácnosti?

Řešením finanční rezervy mohou být kreditní karty, kontokorentní účty, nebo půjčky. Půjčka jako finanční rezerva není vhodná, protože musíte měsíčně splácet stále stejnou částku a často je předčasné splacení spojeno se sankcemi. Kreditní karta může být zajímavou možností finanční rezervy, ale každý majitel kreditky vám potvrdí, že její přítomnost v peněžence svádí ke zbytečnému utrácení.

Kontokorentní účet k běžnému účtu

Osobní, nebo-li běžný účet vlastní drtivá většina občanů ČR. Většina bank také k běžnému účtu nabízí zřízení kontokorentu. Ten je buď bez větších požadavků (ale finančně omezen), nebo podmíněn dodáním řady podkladů, potvrzení o příjmu, případně ručením jinou osobou, nebo majetkem. Podobně jako kreditní karty i kontokorent na běžném účtu svádí k utrácení. K běžnému účtu máte k dispozici obvykle platební kartu a "možnost jít do mínusu" svádí ke zbytečným výdajům.

A co Credit Limit - finanční rezerva online od Ferratum Bank?

Řešením může být Credit Limit. Jedná se o finanční rezervu dostupnou online. Zažádat o Credit Limit může kterýkoliv občan ČR starší 21 let. 

Výhod je několik:

  • rychlá žádost a posouzení online 24 hodin denně 7 dnů v týdnu
  • platíte pouze minimální částku měsíčně, nebo můžete splatit celou částku a tu opět využít
  • až 25 000 Kč kdykoliv k dispozici
  • platíte pouze povinnou minimální měsíční splátku - výhodou tedy je, že si můžete vždy pečlivě rozmyslet, zda využijete finanční rezervu k výdajům, nebo si ji ponecháte na horší časy

Zažádejte o Credit Limit ihned.